Çevresel Yükümlülük

Yaklaşık on yıldır Roland, hem ürünlerinin çevresel etkilerini azaltan hem de daha temiz, enerji tasarruflu üretim uygulamalarının benimsenmesini sağlayan çevresel açıdan güvenilir iş uygulamalarının oluşturulmasında etkin olmuştur. Başarılarımız arasında:

ISO ÇEVRE STANDARTLARINA UYGUNLUK

Bugün her Roland ürünü, ISO 9001:2008 standards. standartlarını karşılayan süreçlerle tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bu standartları sağlamak için şirketlerin yapması gerekenler:

  • Küresel ısınmayı önleyin
  • Geri dönüşümlü kaynakları kullanın
  • Çevre bilincini artırın
  • Ürünün çevresel özellikleri hakkında bilgi verin

KÜRESEL ÇEVRE STANDARTLARI

Bu girişimlerin merkezi, tümüyle kağıtsız ve çalışanların enerji tasarrufu sağlaması için bir araya getirdiği güneş panelleri tarafından çalıştırılan Roland’ın benzersiz, devrim niteliğindeki hücre tabanlı sistemi “Dijital Yatai” üretim modelinin geliştirilmesi ve uygulanması olmuştur. Tasarım seviyesinde, Roland, yaşam döngüsü değerlendirmesini (LCA) tanıtan ve çevreye duyarlı ürünlerin geliştirilmesini destekleyen prosedürlere sahiptir. 1 Eylül 2007'den sonra piyasaya sürülen Roland ürünleri, her ürünün çevresel özelliklerini tüketicilere açık bir şekilde ileterek, Tip II etiketleme için ISO 14021 standartlarını karşılayan şirketin ECO etiketlerini de içermektedir..

KARTUŞ GERİ DÖNÜŞÜMÜ DAHİL OLMAK ÜZERE ABD GİRİŞİMLERİ

Roland'ın kartuş imha ve geri dönüşüm programı, şirketin faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmak için dünya çapında tasarlanmış bir dizi girişime katılıyor. ABD'de Roland, kağıt, karton, paletler, plastikler ve diğer geri dönüştürülebilir malzemeler için kapsamlı bir geri dönüşüm programına sahiptir. Şirket ayrıca enerji tasarrufu için sensörler ve otomatik zamanlayıcı özelliklerine sahip tesislerinde düşük watt’lı lambalar kullanmaktadır. Roland, bu sistemlerin devlet yönergelerine uygun olarak kullandığı enerji miktarını düzenleyen otomatik bir kamu hizmeti yönetimli sistem aracılığıyla bina ısıtma ve soğutma sistemlerini kullanmaktadır. Şirketin ABD muhasebesi ve diğer bölümleri de kağıtsız ofis konseptindedir.

ÇEVRESEL HEDEFLERE BAĞLILIĞIMIZ

Roland, dünya standartlarına uygun yeni çevresel girişimleri benimsemeye devam edecek. Bu iş zorluğunu ve çabalarımızın çevreye vereceği olumlu etkiyi memnuniyetle karşılıyoruz. Çevresel faaliyetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için Yıllık Çevre Raporumuzu okuyun: Annual Environmental Report.